Bratislavské zvrhlosti

Zrejme každé hlavné mesto priam priťahuje rôznych „vizionárov“, ktorí sa ho snažia obšťastniť nejakou nevídanou stavbou. Slušne na nej zarobia a obyvatelia mesta sa s tým musia nejako vyrovnať.
V Bratislave však toto šialenstvo prekračuje tolerovateľnú mieru. Prednedávnom som s hrôzou čítal o nápade vybudovať cez Žitný ostrov ropovod. Ak nemám pochybovať o príčetnosti autora tejto ídey, musím silno protestovať proti jeho zlému úmyslu. Pripomínam v tejto súvislosti, že keď komunistickí géniovia vymysleli a postavili Slovnaft, nedbajúc na výstrahy odborníkov, vzali za svoje vodné zdroje pri Podunajských Biskupiciach a v celom Ružinove tiekla z vodovodov mastná brečka. Pitnú vodu rozvážali cisterny tak dlho, kým nebol dokončený vodovod odkiaľsi od Komárna.
Na také udalosti by sme nemali zabudnúť a nesmieme dovoliť takto hazardovať s bohtastvom, ktorým zásobáreň pitnej vody pod Žitným ostrovom nepochybne je.
Druhým výplodom buď chorej mysle, alebo zlej vôle je nápad postaviť nad mostom Lafranconi priehradu, ktorá by razom prehradila koryto hlavného toku Dunaja, aj Karloveské rameno. Ohrozila, prípadne znehodnotila by vodný zdroj na ostrove Sihoť a takisto studne na pravom brehu Dunaja.
Rád by som poznal mená ľudí, ktorí uvedené nápady vymysleli, aby som si na nich dal pozor. Ten, kto svojimi výmyslami ohrozuje moje mesto a moju krajinu, si zvýšenú pozornosť rozhodne zaslúži.
Oba nápady považujem za šialené a odmietam ich. Ich údajné prínosy nie sú zďaleka také atraktívne, ako sú nebezpečné riziká a negatívne dopady, ktoré sú s nimi spojené.

Tento obsah bol zaradený v Správa vecí verejných. Zálohujte si trvalý odkaz.