Predvolebný cirkus

Blížia sa voľby do VÚC. Namiesto predvolebnej kampane tu máme opäť nedôstojný lov blbého občana. Márne čakám, kedy si budeme môcť vybrať z osobností, ktoré prichádzajú ponúknuť svoju službu spoluobčanom. Kdeže, máme tu plejádu klamárov, ktorí sa tak trasú na funkciu, až sa im od úst práši.

Paradoxne najmenej nesympaticky pôsobí kandidát prefláknutej SDKÚ. Asi preto, lebo o ňom viem najmenej. Okrem niekdajšej hlúpej tlačovky v rómskej osade som nezaznamenal nijaké jeho pestvá.

Niekdajšia smerácka panička najprv „napísala knihu“ a následne nás obšťastňuje billboardami, na ktorých ju mne neznámi ľudia priam svätorečia. Billboardy hlásajú jej odhodlanie pozdvihnúť kraj na európsku úroveň. Jej manžel, ktorý už marketingovo pomohol rôznym darebákom na slovenskej politickej scéne, sa nepochybne vyzná a vie, čo na ľud pospolitý platí. A tak sa naša „svätica“ blysla aj infantilným návrhom „Bratislavského Central parku“.

Prekonal ju však nosatý kandidát, ktorý sníva o revitalizácii kúpaliska Lido, ale vo veľkom štýle s novým kanálom pre vodné športy.

Neverím vlastným očiam a ušiam. Títo ľudia sú naozaj presvedčení, že sme padnutí na hlavu. Že v meste, kde je problém dostať sa ráno do práce a večer z nej, nám chýba park tam, kde by mal byť dopravný terminál, prípadne že s nadšením prijmeme odloženie výstavby nových ciest, aby ostali prostriedky na megakúpalisko. Okrem toho podobné témy sú vecou mesta a nie VÚC, ktorého kompetencie sú celkom inde.

Pri pohľade na billboard s logom SNS a tvárou niekdajšieho Slotovho poskoka neverím vlastným očiam. Spolok, ktorý svoje zlodejiny 20 rokov maskoval nacionalizmom, sa opäť drzo tlačí ku korytu.

Výber bude ťažký, pretože ponuka je otrasná. Neviem sa rozhodnúť, ktorý z neprijateľných kandidátov je prijateľnejší.

Demokracia u nás prestáva fungovať kvôli našej vlastnej nezodpovednosti. Nevieme darebákov, ktorí solídnu ponuku nahrádzajú účelovou a klamlivou marketingovou komunikáciou, poslať do zabudnutia. Tým však aj odrádzame slušných a schopných ľjdí, aby ponúkli svoje služby verejnosti. Veď kto by sa chcel zaradiť do takéhoto nedôstojného cirkusu?

Tento obsah bol zaradený v Správa vecí verejných. Zálohujte si trvalý odkaz.