Môj postoj k nacistom

Môj postoj k nacizmu a nacistom je odmietavý. Považujem za dôležité to jasne pomenovať a to najmä vo vzťahu k nacistom slovenským, nakoľko Slovensko je moja vlasť a chcem tu žiť.

Nacizmus je zvrátená ideológia postavená na predpoklade nerovnosti ľudí rôznych rás a národností. Ja som presvedčený, že ľudia ako bytosti sú si rovní, nerovné sú len šance, ktoré v živote dostávajú.

Nacisti sami seba považujú za najvyššiu rasu či kastu a považujú za správne použiť násilie proti iným, olúpiť ich o majetok, zotročiť alebo aj usmrtiť. Toto odmietam ako zvrátenú myšlienkovú platformu a zločinný úmysel. Podľa mňa je ideálom ľudskej spoločnosti sloboda, zodpovednosť a vzájomný rešpekt.

Nacizmus sa v minulosti stal populárnym obvykle tak, že jeho predstavitelia sľubovali, že zavedú poriadok. To sa im občas aj zdanlivo a najmä krátkodobo podarilo a to tým, že vzbudili hrôzu. V konečnom dôsledku nacizmus či jeho dvojča fašizmus vždy priniesli nešťastie a záhubu. Neexistuje nijaký pozitívny príklad aplikácie nacizmu v praxi. Nacizmus nemá systémové riešenia, jeho jediným riešením je násilné potláčanie slobody a vykorisťovanie.

Akokoľvek sa nacizmus tvári ako vysoká forma vlastenectva, nie je vlastenecký. Nacisti si vždy privlastnili z histórie to, čo sa im hodilo a klamstvami to doplnili na vlastnú mytológiu, ktorá akože podporovala ich zvrátenú ideológiu. Robili to nemeckí nacisti, takisto talianskí fašisti a napokon to robia aj dnešní slovenskí nacisti. Svoju vlasť chápu len ako miesto, ktoré si chcú privlastniť a zaviesť na ňom svoju vlastnú diktatúru.

Podľa mňa vlastenec pracuje pre rozvoj svojej vlasti a ctí jej históriu, kým nacisti sa ju snažia kompletne znásilniť.

Na Slovensku máme rozsiahlu komunitu nacistov. Ich viditeľným predstaviteľom je strana Kotleba -ĽSNS. Oni sami otvorene popierajú, že sú nacisti, hoci „poza bučky“ ukazujú nacistické symboly. Vykazujú však všetky znaky nacizmu a ešte viacero ďalších, z môjho pohľadu totálne diskvalifikačných.

Napriek tomu, že fungujú v demokratickej štruktúre správy vecí verejných na Slovensku, svojimi vyjadreniami a činmi demokraciu ako systém odmietajú. Spomeňme si na ich hrubokrké „hliadky“ vo vlakoch, ktoré mali ukázať nemohúcnosť štátu – bohužiaľ, aj ukázali, pretože štátne orgány sa dlho iba prizerali.

Nacisti sú deštruktívni za svojej podstaty. Ani ich „politické krídlo“ nemá nijakú predstavu o správe vecí verejných inak, než pomocou zbraní a plynových komôr. Celá ich rétorika je len „proti“ a oslovuje naštvaných a sklamaných ľudí. Nešváry, na ktoré poukazujú, skutočne existujú. Korupcia a klientelizmus na Slovensku sú obrovské. Lenže nacizmus vo všetkých jeho podobách ich nikdy nevymýtil, naopak, stál na nich. Slovenský nacizmus nie je iný, stačí sa pozrieť na výskyt mena „Kotleba“ v organizáciach Banskobystrického samosprávneho kraja. Okrem „vodcu“ sú tam ešte ďalší traja.

Sú zbabelí. V stádach útočia na migrantov (napr. známy výstup poslanca Mazureka), strašia Rómov v biednych osadách, útočia na sociálnych sieťach, neraz pod falošnými profilmi, prípadne predvádzajú svoje buranstvo ako na besede iniciatívy „Zabudnuté Slovensko“ v Kežmarku. Ohradzujú sa, že nie sú nacistami, ale ukazujú nacistické symboly (známy Kotlebov „charitatívny šek“ na 1488 EUR), prípadne ich maľujú po nociach na steny (nápis „Jude raus“ na stene sídla štábu festivalu Pohoda vo Svätom Jure) a na židovské náhrobky. Vyznačujú si územie tak, ako kocúri ocikávajú rohy budov.

Neverím, že zbabelec môže byť vlastencom. Neverím, že by nacisti dokázali svoju vlasť brániť pred ozbrojeným nepriateľom. Trúfajú si akurát tak na bezbranných civilistov, to už nám viackrát ukázali. Navyše ich otvorene prejavované sympatie k Vladimírovi Putinovi vzbudzujú skôr obavy, že v prípade invázie „zelených mužíkov“, aká prebehla na Kryme a prebieha v Donbase, na Slovensko, by slovenskí nacisti svoju vlasť bez váhania zradili a pridali sa k okupantom – tak ako za Slovenského štátu, ktorý velebia práve pre jeho charakter, ich predchodcovia z HG aktívne spolupracovali s nemeckými okupačnými jednotkami na mučení a vraždení slovenského civilného obyvateľstva.

Akokoľvek sa predseda strany Kotleba pokúša v predvolebnom období vystupovať uhladene, moje sympatie rozhodne nezíska. Činy a verejne deklarované postoje jeho samého a jeho spolustraníkov ich usvedčujú z nacizmu – z temnej ideológie, ktorej nositelia za ostatných sto rokov napáchali také množstvo zverstiev, v ktorom sa im vyrovnajú iba komunisti.

Zlo sa vracia. Má podobu úchylných marx-leninistov, aj nacistov, ktorých spája odpor ku slobode a sklony k násiliu,  sympatie k Ruskej diktatúre a odpor k demokracii. Ich argumentami sú iba nenávisť a hrubá sila.

Kým ešte akú-takú slobodu máme a kým ako-tak fungujú demokratické mechanizmy, máme ešte v rukách možnosť zlo odmietnuť. Šanca sa však stále zmenšuje.

Tento obsah bol zaradený v Postoje. Zálohujte si trvalý odkaz.