Falco Vintage – príbeh hľadajúci pokračovanie

Keď som, ovplyvnený mojím synom Ondrejom, začal v roku 2014 strieľať z luku, vybral som si barebow. Základy streľby ma naučil Mišo Velčík a potom som už chodil na preteky v 3D lukostreľbe a tešil sa z toho, že vôbec trafím zvieratkový terč. Hoci som postupne triafal čoraz častejšie, začali ma otravovať občasné poruchy luku. Holý luk má totižto pohyblivé časti a tak sa raz povolila matica na buttone, potom sa pohol drôtik na zakládke, prípadne sa celá zakládka odlepila.

V máji sme s s Ondrom a Mišom Velčíkom vyrazili na „gulášovú“ 3D súťaž do Kuchyne. Mišo si priniesol krásny, dlhý luk a strieľal z neho karbónovými šípmi „predator.“ Požičal som si ho a bol som nadšený. Strieľal výborne a nemal nič, čo by sa dalo pokaziť. Ešte ten deň som 45 librový Falco Vintage od Miša kúpil aj so šípmi a začal som ním strieľať, čo v sebe nieslo niekoľko absurdít. Strieľal som dlhým lukom v divízii barebow karbónovými Predatormi 2040, používajúc stringwalking. Nevadilo mi to, tešil som sa, že nič okrem mňa samého mi nekazí streľbu. Nevadilo mi, že nevyhrávam preteky, dôležité boli skvelé zážitky z nich. Asi najkrajšie boli Majstrovstvá Slovenska neďaleko Kokavy, kde som ako najmladší v skupine mal možnosť okukávať ako strieľajú Jano Kúdela, Fero Kundracik a Vlado Müller. Pritom sme sa, samozrejme, skvele bavili. Kolegovia uznanlivo konštatovali, že hoci som sa tak blbo vystrojil, strieľam celkom dobre, hoci takého skvelého luku je pre mňa zjavne škoda. Bral som to ako pochvalu a nadšene behal po šípy dolu a hore kopcom, lebo tam roviny nebolo.

Na jeseň som už začal zvažovať prechod do divízie Longbow, aj som si zohnal kvalitné, drevené šípy. Lenže moje plány skončili, keď ma dobehla ďalšia moja blbosť. Krásavec Falco bol pre mňa jednoducho príliš silný, techniku som mal zjavne mizernú a tak diagnóza „tenisový lakeť“ na oboch rukách moje plány razom ukončila. Temer pol roka som skoro vôbec nestrieľal, potom som si kúpil 36 librový barebow a z toho strieľam dodnes.

Falco doteraz oddychoval, len sem-tam som ho prevetral, aby som opakovane zistil, že po piatich výstreloch začína varovné pichanie v lakťoch.

Tento rok som sa k longbow vrátil. Myslel som na to odkedy poznám Miša Šveca z Belej a jeho luky a toto leto som si od neho kúpil krásny 37 librový dlhý luk. Je skvelý, nepochybujem o tom, že Mišo raz bude rovnako slávnym výrobcom ako Arni, či Kassay.

Môj Falco Vintage 64“ 45 lb, vďaka ktorému som čaro dlhého luku objavil a preskúmal, ostal definitívne bez práce, čo je pre luk v plnej sile nedôstojný osud. Ponúkam ho preto na predaj strelcovi, ktorý jeho príbehu dá pokračovanie a podá s ním skvelé športové výkony, na ktoré je stavaný.

 

   Falco_Vintage_03

Falco_Vintage_02Falco_Vintage_05

Oproti cene za nový luk (372 EUR) stanovujem terajšiu cenu len na 120 EUR a k pôvodnej tetive pridám aj náhradnú.

Tento obsah bol zaradený v Lukostreľba. Zálohujte si trvalý odkaz.